Nahrávám...

Naše služby

Úvod » Naše služby

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie léčí a opravuje zuby poškozené zubním kazem. Usilujeme tak o zachování Vašeho kompletního chrupu.

Jde lidově řečeno o takzvané „plombování“ zubů. Používáme moderní a kvalitní materiály, včetně anestezie. Naše zákroky nejsou bolestivé.

Používáme jak kompozita, tzv. bílé plomby, tuhnoucí světelným ozářením, tak dozovaný – kapslový amalgam, . který má vynikající trvanlivost a není třeba se ho obávat. Kompozita používáme rovněž k potahování poškozených zubů (antibiotika a poškození skloviny), k estetickým úpravám předních zubů, tvarování zubů, zmenšování až likvidace mezizubních mezer, doplňování silně destruovaných zubů. Jejich výhodou je malá nutnost preparace. Stálost a trvanlivost je však ve srovnání s amalgamem nižší.

Dalším používaným materiálem k restauraci zubů je porcelán. Zhotovujeme z něj výplně na míru, fazety, tzv. onlaye a inlaye. Porcelánové výplně se do zubu lepí.

K ošetření zubního kazu používáme i opomíjené a málo žádané zlato. Výplně z něj zhotovené jsou dokonale přesné. Jsou však finančně náročné a esteticky ne vždy přijatelné.

Na všechny výplně zhotovené u nás nadstandardním způsobem poskytujeme roční záruku.

 

Endodoncie

Endodoncie se zabývá léčbou kořenových kanálků zubů v případě zánětů zubního nervu a jeho komplikacích.

Abychom dosáhli trvalých, dlouhodobých a kvalitních výsledků, je léčba kořenových kanálků náročná na čas a přesnost. Používáme drahé přístroje určené ke speciálním postupům. Pro extrémní finanční i časovou náročnost  neposkytujeme toto ošetření na pojišťovnu.

 

Protetická stomatologie

Na poškozené zuby zhotovujeme korunky, chybějící zuby nahrazujeme můstky všude, kde to jde. To jsou pevné náhrady, lepené na vlastní zuby. Finanční spoluúčast pacientů je mnohem vyšší, neboť příspěvky pojišťoven nepokrývají celou léčbu.

Snímacími protézami si pomáháme všude tam, kde už není možné řešit defekty chrupu pevnými náhradami.

Na výrobu pevných náhrad používáme celou řadu různých materiálů. Výběr závisí na konkrétní situaci a vhodnosti, Vašich nárocích na estetiku, funkčnost a Vašich finančních možnostech.

Na výrobu snímacích náhrad používáme rovněž velkou škálu různých materiálů a jejich kombinování.

Každý protetický výrobek, ať už snímací či pevný, je náročný na Vaši hygienu. Aby Vám dlouho a dobře sloužil, musí být udržován v čistotě. O zásadách údržby dostanete informace v naší ordinaci a s naší pomocí to jistě zvládnete.

 

Chirurgie

Veškeré chirurgické výkony provádíme v lokální anestezii. Jsou proto nebolestivé, zákrok provádíme šetrně a pokud možno co nejrychleji, aby zatížení bylo co nejmenší a pooperační průběh a hojení optimální. Zákroky provádíme jak u svých pacientů, tak u pacientů, kteří jsou k nám odesláni z jiných ordinací.

Poskytujeme  tyto chirurgické výkony:

  • vypuštění hnisu (incize)
  • odstranění zánětlivých nálezů u kořenových hrotů (resekce, exstirpace)
  • jednoduché vytržení zubu (prostá extrakce)
  • uvolnění nebo vybavení částečně prořezaného nebo neprořezaného zubu
  • drobné plastiky dásní, gingivektomie, kyretáže
  • odstranění slizničních tahů, uzdiček, vlajících hřebenů apod.
  • úprava dásňového výběžku před zhotovením protetické práce (tzv. předprotetická chirurgie)
  • dostavby kostěných výběžků umělou kostí pro potřeby zavedení implantátů (augmentace)
  • výplně čelistních dutin pro implantace umělou kostí v případě nedostatku kosti (otevřený sinuslift)
  • zavádění implantátů

 

Implantáty

Implantáty jsou moderní metoda náhrady ztracených zubů. Jejich použití však není vhodné vždy a všude. Je nutné pečlivé vyšetření, zvážení situace, vhodnosti a dalších okolností.

Se zaváděním implantátů máme dvacetileté zkušenosti. S úspěchem je používáme tam, kde nám chybí zuby a rozhodneme se pro jejich pevné náhrady nebo tam, kde potřebujeme lépe uchytit náhrady snímací, jejichž adheze je nevyhovující. V současnosti používáme převážně švýcarský systém STRAUMANN.

Mírné pooperační bolesti a otok, které v některých případech doprovázejí hojení, netrvající dlouho. Tam, kde jsou vhodné podmínky a nedojde k žádnému pochybení, není třeba mít obavy, že by se implantát nepřihojil. Metoda je velice spolehlivá.

 

Dentální hygiena

V naší ordinaci se dentální hygienistka stará o čistotu Vašeho chrupu.

Očistí zuby, odstraní povlaky, pigmentaci a zubní kámen a naučí Vás správným návykům. Poradí Vám, jak o zuby pečovat a čistit a udržovat je v čistotě. V začátcích Vám pomůže názornými ukázkami, eventuelně výcvikem.

Pravidelná kontrola, docházka a spolupráce jsou však nezbytným předpokladem pro úspěšnou léčbu.

Ošetření dentální hygienistkou není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění.

 

Bělení zubů

Bělení zubů s dentální hygienou úzce souvisí. Pro náročnější pacienty máme k dispozici po dokonalém očištění zubů i jejich vybělení.

Bělíme jednak metodou ordinační, kdy vybělíme zuby přímo pod naším dozorem v ordinaci. Sezení trvá asi 120 minut  vč. vyčištění Vašeho chrupu.  Nebo používáme metodu domácího bělení, kdy si pacient bělí zuby doma sám a dochází na kontroly. Pro toto bělení se používají speciálně na míru zhotovené šablony, které si pacient nasadí s účinnou složkou gelu na vyčištěné zuby a nechá působit po delší dobu, nejlépe přes noc. Toto bělení trvá asi po dobu čtyř týdnů avšak jeho výsledek a trvanlivost je lepší. Ideální je kombinace obou metod, kdy začneme bělit v ordinaci a pacient později pokračuje sám doma.

Dále provádíme tzv. vnitřní bělení. Tímto způsobem se bělí jednotlivé, nejčastěji mrtvé zuby, které se barevně odlišují od ostatních

 

Dentální šperky

Pro jiskřivý úsměv na přání aplikujeme na zuby drobné šperky.

V současnosti moderní estetická záležitost, kdy se lepí na zuby skleněné, kovové či zlaté kamínky. Aby efekt obzvláště vynikl, je nezbytné mít zdravé, čisté a bílé zuby.

 

Konzultace

Poskytujeme konzultace pro své pacienty i pro pacienty z jiných ordinací. V případě, že se jedná o léčbu v jiné ordinaci, požadujeme úhradu konzultace i návrhu léčebného plánu.

Nabídneme Vám možnosti  řešení  Vašeho problému. Dle Vašich nároků na estetiku, funkčnost, trvanlivost, rychlost zhotovení a finanční možnosti se poté sami můžete rozhodnout a vybrat si léčebný plán.